TR EN

JÜRİ SEÇİM KRİTERLERİ

  • TÜAD Başkanı ve 2 Sektörel Dernek Başkanı (3), 2 Akademisyen, 1 Medya Temsilcisi, 1 Danışman, 2 Araştırma Şirketi Temsilcisi, 1 Veri Toplama Şirketi Temsilcisi, 1 Baykuş Ödülleri Komitesi Üyesi ve 4 Yönetim Kurulu Üyesi (3 Araştırma Şirketi + 1 Veri Toplama Şirketi Temsilcisi) ve ayrıca farklı sektörlerden 6 Araştırma Veren olarak 21 kişiden oluşur.

  • TÜAD, Baykuş Ödülleri Jürisi'nde yer almak isteyen TÜAD Tüzel Üyesi Araştırma Şirketleri ve Veri Toplama Şirketleri'ne bir davet mektubu gönderir. Jüri olmak isteyen TÜAD Tüzel Üyesi Araştırma Şirketleri ve Veri Toplama Şirketleri'nden jüri olmak istediklerini belirtenler arasından Yönetim Kurulu ve adayların huzurunda çekilecek kura yöntemi ile Araştırma Şirketi ve Veri Toplama Şirketi jürileri belirlenir. Jüri olmak isteyen TÜAD Tüzel Üyesi Şirketler kura çekimine katılmak için kurumlarından sadece bir isim verebilir. Kura ile belirlenen TÜAD Tüzel Üyesi Araştırma Şirketleri ve Veri Toplama Şirketleri'nden 2016 yılı Baykuş Ödülleri jürisinde yer alanlar 2017 yılı jürisinde yer alamayacak, firmalarından Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Yönetim Kurulu Üyesi, Firma Ortağı pozisyonlarında olan başka bir isim bildireceklerdir.

  • Araştırma Şirketleri ve Veri Toplama Şirketlerinden belirlenecek olan jüri adaylarında, daha önce TÜAD Etik Kurulu ve/veya TÜAD Disiplin Kurulu'nda haklarında işlem yapılmamış olması, TÜAD Tüzel Üyesi olan şirketlerle hukuki bir uzlaşmazlık içinde olmaması koşulu aranır.

  • Ödül Yönetmeliğinin uygulanması, değerlendirme çalışmalarının düzgün ve sağlıklı işleyişinden Jüri Başkanı sorumludur.

  • Jüri Üyeleri bir kategori süresinde oylamayı terk edemezler, ayrılmaları gerekiyorsa o kategorinin oylaması başlamadan ayrılmalıdırlar.

  • Tüm Jüri Üyeleri gizlilik anlaşması imzalayarak, projelerin gizliliğini korur.

  • Jüriye, TÜAD Yönetim Kurulu Başkanı başkanlık eder.

  • Araştırma Şirketleri ve Veri Toplama Şirketleri'nden katılan Jüri Üyeleri her yıl yenilenir. (TÜAD Başkanı hariç)

ÖDÜL KATEGORİLERİ YÖNETMELİK DEĞERLENDİRME SPONSORLAR BAŞVURU ÖDÜL GECESİ ÖDÜLLER GALERİ İLETİŞİM
Baykuş Ödülleri© Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır.